#AlperTasalıTutuklansın isyanı: Eski eşini silahla alıkoydu serbest bırakıldı

Fatma Yasak isimli kadın sosyal medyadan eski eşi Alper Tasalı'nın kendisini silahla alıkoyduğunu ve polis tarafından yakalanan eski eşinin mahkeme tarafından serbest bırakıldığını açıkladı.

#AlperTasalıTutuklansın isyanı: Eski eşini silahla alıkoydu serbest bırakıldı

Şiddet gördüğü için eşinden boşanan Fatma Yasak isimli kadın sosyal medya paylaşımlarıyla sosyal medyanın gündemine oturdu.

Eski eşi Alper Tasalı silahla alıkonduğunu ifade eden Fatma Yasak, ölümden kurtulduğunu ancak gözaltına alınan Tasalı’nın tutuksuz yargılandığını ifade etti.

Yasak, “Ben yaşamak istiyorum. Lütfen sesimi duyun” dedi.

Yasak, yaşadığı süreci Twitter’da şu ifadelerle anlattı:

Merhaba ben Fatma Yasak. 14 Nisan 2019 tarihinde Alper Tasalı isimli şahısla evlendik. Evliliğimizin ilk 4 ayı annesi ile yaşamaya karar verdik. Bir işe girdim ve çalışmaya başladım. Hedefimiz kendi evimize çıkmaktı fakat hayalini kurduğum şeyler aynı şekilde gerçekleşmedi.

Daha evliliğimizin ilk ayında başladı şiddet dayak hakaretler. Her akşam işten gelir yemeğimizi yer odamıza geçerdik ardından tartışma ardından dayak yeme ardından uyku ve sabah tekrar işe gitme. Bu böyle 4 aya yakın sürdü ve bu duruma eşimin annesi de defalarca tanıklık etti.

Daha sonrasında 28 Ağustos 2019 tarihinde o evden çıktım ve aile evime döndüm fakat kabusum bitmedi. Telefonuma bitmek bilmeden gelen tehdit mesajları hakaretlerin ardı arkası kesilmedi. Bir şekilde kendisini aileme ve bana ben pişmanım diyerek inandırdı ve barışmaya ikna etti.

Daha sonrasında o kendi annesinde bense kendi ailemle yaşadığım bir yıllık bir durumun içine düştüm. Kendisi haftada 1 veya 2 kez ailemin evine gelerek evliliği sürdürme çabasındaydı. Bu süre içerisinde de defalarca ayrılmak için çaba gösterdim fakat televizyonlara çıkan kadınları öldürüp serbest kalan insanları gördükçe korktum ve hep sineye çekmeye başladım.

Birgün evdeyken birden kapı çalındı ve dalgınlıkla kapıyı açtığımda kendisini karşımda gördüm elinde bir bıçak vardı ve bana saldırmaya başladı. 1 saat boyunca ölmemeye çabaladım birine seslenmek için kaçsam bile beni kolaylıkla yakalayabilirdi ve şuan size bu yazıyı yazamazdım.

O gün de öldüremedi beni. Ama son olmadı da. 1 yıl bu şekilde geçtikten sonra bana kendisinin bir ev tuttuğunu artık hayatımızın güzel geçecegini kendisinin değiştiğini söyledi. İnandım. İnanmamam gerektiğini bile bile inandım ve 2020 Ekim ayında kendi evimize çıktık.

İlk birkac ay herş ey güzel gibi gelirken sonrasında tekrardan gerçek yüzüyle bana geldi. Bu leblebi neden dışarda, internetim kesildi, Neden yemek yapmıyorsun gibi binbir çeşit şeyden kavgalar yükselmeye başladı ve kaçınılmaz son olan şiddetle yine yüz yüze geldim.

Sürekli kendisinin bana yetemediğini söyleyen bir adamla sürekli benim onu parası olmadığı için altında arabası olmadığı için aldatacağımı düşünen adamla geçen 2 yılın sonunda adalete koşmaya cesaret buldum ve 2021 temmuz ayında eşyalarımı alarak ailemin evine geldim.

Kendisi ilk başta anlaşmalı boşanmayı kabul etmediğini ona 40 bin TL para verirsem kabul edeceğini söyledi. Bunun üzerine ona çekişmeli dava açacağımı ve yaptığı her şeyi anlatacağımı söyleyince anlaşmalı boşanma davasını kabul etti. İmza attı fakat yinede iş böyle kalmadı.

Davayı açtıktan sonra yine devam eden tehdit mesajları hakaret mesajlarıyla devam eden 1 aylık süreç sonunda dün olaylar patlak verdi.

20 Ağustos 2021 tarihinde öğlen 12 çeyrek sularında ailemin evinden iş görüşmesine gitmek amaçlı çıktım. Durağa kadar minibüsle gittikten sonra durakta indim ve yürümeye başladım. Ve önümde beyaz Toyota Corolla marka bir araç durdu.

İçinden Alper Tasalı indi ve elinde silah vardı. öncelikle bana arabaya bin dedi o an kaçmak benim için ölüm olurdu ki kaçmama fırsat tanımamak adına elindeki silahı yan tarafıma doğru ateşledi ve arabaya bin diye tekrarladı.

Ben de binmek zorunda kaldım ve çevremizden o an polise ihbar edenler olmuş bu durumu araca binerken 3 defa Kafes uygulaması üzerinden çağrı gönderdim. Araca beni bindirdikten sonra hızla yola çıktı.

Nereye gidiyoruz dediğimde Silivri’de boş bir araziye çekip önce beni sonra kendini öldürüceğini dile getirdi. O sıralarda KADES’ten ihbarımı gören ekipler beni aradı. Polis olduklarını anlamaması için iş görüşmesine gideceğim yer arıyor dedim ve telefonu açtım.

Polis memurlarına iş görüşmesine gelemiyorum acil Silivri tarafına gitmem gerektiğini ve şu an silivriye gidiyor olduğumu belirttim. İlk başta anlayamadılar ve KADES’ten aradıklarını söylediler ben de evet biliyorum adresinizi fakat gelemiyorum anlıyorsunuz di mi dediğimde anladılar.

Ve benden WhatsApp üzerinden konum istediler. Onlara konumu hızlıca atıp mesajları silmiştim görmemesi için fakat tekrar gelen bir mesajla telefonumu elimden aldı ve polisle iletişime geçtiğimi farketti.

Daha sonra ikimizin telefonunuza camdan fırlattı ve hızla yola devam etti. Telefonlar da gidince yapabileceğim en doğru şeyi düşündüm ve onu barışacağımıza ikna ettim. Baktım ki o da buna sıcak yaklaşıyor.

Ona silahla polisin bizi görmesinin sıkıntı olacağını silahı ailemin evine bırakmamızı oradan birkaç eşyamı alıp çıkacağımı ve daha rahat gidebiliceğimizi söyledim. İlk başta yanaşmadı fakat sonunda ikna ettim ve eve geri dönüş yoluna girdik.

Sonrasında silahı mermileri ve bıçağını alıp eve çıktım. Eve çıktığım anda babama durumu anlattım ve polis ekiplerini aradık. Ekipler geldi ve bizi önce hastaneye ardından büroya götürdüler. Öğlen 1 den akşam 8’e kadar süren bu durumun ardından bu şahısı nezarethaneye koydular.

Sabah ise nöbetçi mahkemeye çıkacağını söylediler. Herkesin bildiği gibi kişiyi hürriyetinden alıkoyma bir suç iken bu işe hile şantaj ve silah girdiğinde cezası dahada artan bir suç. Fakat bugün Alper Tasalı’nın nöbetçi mahkeme tarafından TUTUKSUZ YARGILANDIĞINI öğrendim.

Şimdi dün bunu yapan adam yarın gelip bana aşk nidası mı atacak yoksa silahındaki mermiyi mi ateşleyecek. Bu adam dava gününe kadar bu şekilde serbest gezecek ve çıktığı gibi bir de sosyal medyasından tehditlere devam edecek. Ben de evde durup ölmeyi mi bekleyeceğim. BU KİŞİ POTANSİYEL BİR KATİLDİR VE BU KİSİ BUGUN TUTUKSUZ YARGILANDI. VE BU KİŞİDEN İLK ŞİKAYETÇİ OLUŞUM DEĞİL NEDEN ÖLMEMİZİ BEKLİYORSUNUZ.

ŞİMDİ BU ADAM BİRKEZ BİR SUC İŞLEYİP ÇIKTI VE ŞUNU DÜŞÜNECEK BEN BU KADINI ÖLDÜRSEM DE YİNE ÇIKARIM. BEN YARIN VEYA 1 AY SONRA TELEVİZYONA BİR KADIN DAHA KATLEDİLDİ HABERİYLE GÖRÜLMEK İSTEMİYORUM. BEN YAŞAMAK İSTİYORUM. NEFES ALMAYA DEVAM ETMEK GÜLMEK İSTİYORUM.

ALPER TASALI POTANSİYEL BİR KATİLDİR VE BUNA GÖZ YUMMAYIN BEN ÖZGECAN GİBİ ALEYNA GİBİ OLMAK İSTEMİYORUM BU KİŞİNİN TUTUKLANMASINI VE 2 YILDIR BANA YAŞATTIKLARININ CEZASINI ÇEKMEKMESİNİ İSTİYORUM. LÜTFEN SESİMİ DUYUN VE DUYURUN.

Fatma Yasak kendisine gönderilen tehdit mesajlarını da paylaştı:

Not: KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri biraz da olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.

Not: Alper Tasalı’nın Fatma Yasak’a gönderdiği mesajdaki sinkaflı ifadeler kapatılmıştır.