Bakan, bakan olduğunu unuttu: Vatandaş kendini korumanın yollarını arayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, selin vurduğu Artvin Arhavil ilçesini ziyaret ederek, "Vatandaşımız kendini korumanın yollarını arayacak, derelerden uzak durmanın yollarını arayacak" açıklamasında bulundu.

Bakan, bakan olduğunu unuttu: Vatandaş kendini korumanın yollarını arayacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sel felaketiyle sarsılan Artvin’in Arhavil ilçesinde incelemelerde bulunarak vatandaşlarla bir araya geldi. Pakdemirli, “Vatandaşımız kendini korumanın yollarını arayacak, derelerden uzak durmanın yollarını arayacak” dedi.

Bölgede yağışların süreceğini hatırlatan Bakan Pakdemirli, “Bugün de Rize, Artvin ve kuzey bölgelerinde yağış bekliyoruz. Bu yağışlar geçen günlerde aldığımız yağışlar kadar fazla olmasa da toprağın doygun olmasından dolayı tekrar vatandaşlarımızı taşkın ve sel durumlarına karşı uyarıyoruz. Hayatın normale dönmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz, yarına kadar bu çalışmaları bitiririz” diye konuştu.

Bakan Pakdemirli, “Akabinde de hem Rize hem Artvin’de hızlı bir şekilde yapılacak ihaleyle 20 kilometre kadar duvar tahkimatlarını yapacağız. Rize’de 87 taşkın koruma tesisi, Artvin’de de 67 taşkın koruma tesisi aktif şekilde çalışıyor. Eğer ana derelerde bugüne kadar yapılmış tahkimatlar olmasaydı, bölgemizde daha büyük sorunlarla karşılaşabilirdik. Bu konuda tedbir almaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.