Boğaziçi Üniversitesi’nde Özel Güvenlik Birimi ve polis öğrencilere saldırdı!

Boğaziçi Üniversitesi’nde Feyzi Erçin’in fiili olarak ihraç edilmesinin ardından başlayan eylemler nedeniyle dün akşam polis zoruyla öğrencilerin kampüsten çıkarılmasının ardından Güney Kampüs’e girmeye çalışan öğrencilere de bugün polis saldırdı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Özel Güvenlik Birimi ve polis öğrencilere saldırdı!

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve hocalarının, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla atanan ‘kayyım’ rektör Melih Bulu ve yönetimini protestoları devam ediyor.

Boğaziçililer son olarak hocaları Feyzi Erçin’in yaz okulunda ders vermesinin keyfi bir şekilde engellenmesini protesto etmek için çadır nöbeti başlattı. Güney Kampüs’te bir araya gelen öğrenciler burada sabahlamak için çadırlarını kurdu.

Bu sırada polis kampüs önüne yığınak yaptı. Boğaziçi Direnişi’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Polis kalabalık bir şekilde okulumuzun kapısında bekliyor. Biz Güney Meydan’dayız. Çadırlarımızın başındayız. Birlikteyiz, iyiyiz. #BoğaziçindePolisİşgali” ifadeleri kullanıldı.

Daha sonra ise ablukaya alınan öğrenciler önce eyleme son vermeleri için özel güvenlik tarafından tehdit edildi. Gecenin ilerleyen saatlerinde de Boğaziçililer üçerli gruplar halinde okulu terk edip evlerine dönmeye zorlandı.

Boğaziçi Dayanışması, arkadaşlarının kampüse girmek istedikleri için ÖGB tarafından yumruklandığını ve ardından gelen polis saldırısıyla iki öğrencinin gözaltına alındığını duyurdu. Saldırının ardından Güney Kapı kapatıldı.