'Çift maaş' skandalları bitmiyor: Milli Piyango'ya da uzandı!

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü Bekir Yunus Uçar, Türk Telekom’un alt şirketi olan SEBİT Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş.’de de genel müdür yardımcısı.

'Çift maaş' skandalları bitmiyor: Milli Piyango'ya da uzandı!

AKP’li isimlerin ve yandaşların kamu ve özel kuruluşlardan aldıkları birden fazla maaş skandallarına bir yenisi daha eklendi. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü’nün de çift maaşlı olduğu ortaya çıktı.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü Bekir Yunus Uçar’ın özel bir şirkette bordrolu çalışan olduğunu tespit ettiklerini belirterek, “Devletin çivisi çıktı!” dedi.

CHP’li Yavuzyılmaz’ın paylaştığı TBMM tutanaklarına göre Bekir Yunus Uçar, Türk Telekom’un alt şirketi olan SEBİT Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş.’de genel müdür yardımcısı konumunda. Uçar’ın buradan aldığı maaş ise aylık 24 bin TL.

Şirket kayıtlarında, Uçar’ın yönetim kurulunda başkan vekilliği görevi bulunduğu da görülürken, Uçar’ın yönetim kurulu üyeliği Haziran 2022’ye, başkan vekilliği ise Nisan 2022’ye kadar devam edecek.

2019 MART’TA ŞAİBE İDDİALARI SONRASI GÖREVE GELMİŞTİ

Uçar, Milli Piyango’da vekaleten yürüttüğü genel müdürlük görevineyse, şaibe iddialarının artmasıyla Milli Piyango genel müdürlüğünden alınan Muammer Çolak’ın yerine, 1 Mart 2019’da getirilmişti.

Spor Toto, Milli Piyango gibi şans oyunlarına karşı verdiği vaazlarla bilinen Timurtaş Uçar’ın oğlu olan Bekir Yunus Uçar, bir dönem eski başbakan Binali Yıldırım’ın müşavirliğini de yapmış, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanlığı ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı görevlerinde de bulunmuştu.

“DEVLETİN ÇİVİSİ ÇIKTI”

CHP’li Yavuzyılmaz, “Devletin çivisi çıktı! Milli Piyango İdaresi Genel Müdür Vekili Sn. Yunus Bekir Uçar’ın, özel bir şirketin bordrolu çalışanı olduğunu tespit ettik.

Maaşını da devletten değil, bu özel şirketten alıyor. Bu nasıl iş!” ifadelerini kullandığı o mesajında şu belgeleri paylaştı: