Dört fakülteye dekanlık yapan Nihat Hatipoğlu kendini savundu: Ramazan geliyor, algı lazım

Hatipoğlu dekanlık görevleri için para almadığını iddia etti.

Dört fakülteye dekanlık yapan Nihat Hatipoğlu kendini savundu: Ramazan geliyor, algı lazım

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü olan ve aynı zamanda 4 fakültenin dekanlık görevini de yürüten Nihat Hatipoğlu, kendisi hakkında çıkan haberler hakkında açıklama yaptı.

Twitter hesabından açıklama yapan Hatipoğlu, ”Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GİBTÜ) yeni bir üniversitedir. Sıfırdan kuruldu. 8 fakültesi var. Bu fakültelere öğrenci almak ve resmî işlemleri yürütmek için Dekan atamak zorundayız. Dekanlık için de profesör şartı gerekiyor” ifadelerini kullanarak, 4 fakültede dekanlık yapmasının nedeninin üniversitenin yeni kurulmuş olmasına bağladı.

“Bu görevlendirmelerden dolayı ne bana ne de Dekanlıklara vekalet görevi verilen hocalarımıza herhangi bir maaş, ücret veya başka bir ödeme yapılmamıştır” diyen Hatipoğlu, ”Bütün akademi dünyası bunu bilir. Bütün bunlar biliniyor olmasına rağmen koca koca insanların sanki gayri kanuni bir şey varmış gibi sabahtan bu yana saygısızca yazılarla tepinip durmalarının sebebini anlamakta zorlanıyorum. Bu vekaletler bize ekstra yük ve sorumluluk getirmiştir. Bir kuruş ücret veya maaş ödenmemiştir! Anlamadığınız bu işin neresinde. Tabi Ramazan geliyor. İllaki algı lazım” diye konuştu.