HaberTürk köşelerinde 'sığınmacı' kavgası: Hedef alacak olsam sahibinizi alırım

Fatih Altaylı HaberTürk'te köşe yazısında sığınmacı polemiğine dair yazı kaleme aldı. Fatih Altaylı yine isim vermeden Nagehan Alçı'ya yanıt verdi.

HaberTürk köşelerinde 'sığınmacı' kavgası: Hedef alacak olsam sahibinizi alırım

Fatih Altaylı HaberTürk’te köşe yazısında sığınmacı polemiğine dair yazı kaleme aldı.  Yine HaberTürk yazarı olan Nagehan Alçı  ile Fatih Altaylı arasındaki polemikler dikkat çekti.  Fatih Altaylı yine isim vermeden Nagehan Alçı’ya yanıt verdi. Altaylı, ‘

Asla muhatabım falan değiller. Bu yüzden de hedef almam söz konusu değil. Hedef alacak olsam onları değil sahiplerini alırım. Alıyorum da”

Altaylı, şunları yazdı:”

“Sürekli olarak “Fatih Altaylı bilmem kim ile kapıştı, Fatih Altaylı ile bilmem kim arasında bilmem ne polemiği” gibi zırva yorumlar okumaktan sıkıldım.

Emin olun ki, kimse ile kapışmıyorum.

Bazı fikirlerle ya da uygulamalarla kapışıyorum zaman zaman ama bunların öznesi kapıştığımı iddia ettikleri kişiler değil.

Üstelik “kapıştığım” söylenen kişilerin bazılarını gerçekten hiç tanımıyorum, varlıklarından haberim yok, yazdıklarını, fikir sahibi olduklarını ve hatta olduklarını dahi bilmiyorum, duymamışım.

Bazılarını ise elbette biliyorum ama aylar yıllardır ne yazdıklarını okumamışım bile. Çünkü biliyorum ki, kendi fikirlerini ya da olmayan düşüncelerini değil kendilerine söyleneni yazıyorlar.

Asla muhatabım falan değiller.

Bu yüzden de hedef almam söz konusu değil.

Hedef alacak olsam onları değil sahiplerini alırım. Alıyorum da…

Biri ile kapışacaksam da bunu yıllardır hep yaptığım gibi adıyla, sanıyla yaparım.

Ama emin olun artık o değerde bir gazeteci de pek görmüyorum.

O yüzden de kimse ile kapışmıyorum.

Onlar benimle kapışıyor olabilirler.

Ama ondan da benim haberim olmuyor.”