Perinçek: Bilgiyi 'Çatlı'dan aldım, İP'li Milletvekili bana suikast düzenledi

Doğu Perinçek, katıldığı bir televizyon programında halen İP'de milletvekili olan bir kişiyi kendisini öldürmeye çalışmakla suçladı.

Perinçek: Bilgiyi 'Çatlı'dan aldım, İP'li Milletvekili bana suikast düzenledi

Her dönem farklı bir pozisyonda bulunan ve neredeyse her hareketi bir biriyle çelişen ‘kısmen iktidar’ Doğu Perinçek’ten kendisine suikast düzenleyen kişinin İP’de Milletvekili olduğunu iddia etti.

Son yıllarda AKP ile aynı cephede bulunan ve iktidara yapmış olduğu yandaşlığı son hızla devam eden Perinçek, Abdullah Çatlı’nın Susurluk’ta kaza sonucu ölmediğini, suikasta uğradığını ileri sürerek “Otomobil olayının (Susurluk olayı) suikast olduğu kesin. Yok edilmesi gereken kişiler vardı. Mesela bir tanesi Abdullah Çatlı. Abdullah Çatlı, öldürülmeden birkaç ay önce, ‘Ben de Doğu Perinçek’e gidip ona sığınacağım.’ diyor. Bunu daha önce açıkladım. Abdullah Çatlı, bunu en yakınlarına söylüyor. Biz de en yakınlarından öğrendik. Diyor ki ‘Beni öldürecekler. Beni kurtaracak tek kişi insan var Doğu Perinçek. Çünkü o Perinçek Gladyo ile Kontrgerilla ile mücadele ediyor ve beni Kontrgerilla yok edecek. Beni kullandılar, orada o işi burada o işi yaptırdılar’ diyor fakat bize sıra gelmeden onu arabanın içinde imha ettiler” dedi.

PLANLAYAN KİŞİ ŞUAN MİLLETVEKİLİ

“Abdullah Çatlı, Çiller Özel Örgütü’nün ve Gladyo’nun çeşitli suikast ve eylemlerinin başında olan isim. Sonra İbrahim Şahin Muzaffer Tekin’le birlikte, İşçi Partisi’nin İstanbul İl Başkanlığı’na geldi. Ve o var dava dosyalarında, bir kağıt aldı ondan sonra üzerine dedi ki size suikast yapan şahıs dedi ve yazıp bana verdi ve ben onu sakladım. Bana bir suikast yapılmıştı, İzmir’den bir grup Ankara’ya getirildi bir minibüsle. Ve bana suikast planlayan şahıs şu an İyi Parti’de milletvekili.”