TÜGVA hedefine valiyi almış: Görevden aldırmak istemişler

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) belgelerinden sızan skandallara bir yenisi daha eklendi. TÜGVA'nın ters düştüğü bir valiyi görevden aldırmaya çalıştığı ortaya çıktı.

TÜGVA hedefine valiyi almış: Görevden aldırmak istemişler

Sosyal medyada Metin Cihan olarak bilinen gazeteci Yücel Cihan, TÜGVA belgelerinden çıkan bir skandalı daha duyurdu. Ortaya çıkan ve TÜGVA’ya yönelik ‘paralel devlet yapılanması’ eleştirilerini destekleyecek niteliklerdeki belgelerde, TÜGVA İl Temsilcisi Tahsin Orhan’ın verdiği rapor dikkat çekti.

Belgelerde, Orhan’ın Muş Valisi’nin görevden alınmasını istediği görüldü. Orhan hakkındaki belgenin ‘bilgi’ bölümünde ise, “KADEM yüzünden Vali ile arasının bozulduğu biliniyor. Vali’nin görevden alınması noktasında ricası var. Süreci Recep Can takip ediyor” yazıldı.

TÜGVA İl Temsilcisi’nin görevden aldırmak istediği Muş Valisi’nin, 27 Ekim 2018’de göreve gelen Doç. Dr. İlker Gündüzöz olduğu tahmin ediliyor.

KENDİ İL TEMSİLCİLERİNİ BİLE FİŞLEMİŞ

Belgede, Kars, Iğdır, Ağrı, Muş ve Bitlis’in TÜGVA il temsilcileri hakkında da bilgiler yer aldı.

Bu bilgi bölümünde, Kars İl Temsilcisi Yusuf Canpolat hakkında, “Ahlakı düzgün bir yapısı vardır. Ancak teşkilatlık noktasında ciddi zayıflıkları var”, Iğdır İl Temsilcisi Ebubekir Öztürk hakkında, “Hakkında gayriahlaki duyumlar vardır”, Ağrı İl Temsilcisi Abdurrahman Erim hakkında, “Değişim sürecinde”, Bitlis İl Temsilcisi Cihad Veysel Aki hakkında, “Pasif bir kişiliği var. Maddi varlık noktasında zayıf” notları düşüldü.