Öğretmenlere "damadın etkinliğini beğenin" talimatı

Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın vakfınca düzenlenen TEKNOFEST için seferberlik ilan edildi. Öğretmenlerden, paylaşımları beğenmeleri istendi.

Öğretmenlere

Eğitim emekçilerine yüklenen angarya görevlere bir yenisi daha eklendi. BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre, 30 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilecek TEKNOFEST Karadeniz için okullara yazı gönderildi. Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Dursun Yürükcü imzalı yazıda, eğitimcilerden TEKNOFEST için destek talep edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nca (T3 Vakfı) Samsun’da düzenlenecek TEKNOFEST için hazırlıklar başladı. 30 Ağustos’ta başlayarak 4 Eylül’de sona erecek TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknolojileri Festivali, Çarşamba Uluslararası Havalimanı’nda gerçekleştirilecek.

AKP iktidarlarında sıkça karşılaşılan eğitim emekçilerine angarya yükleme uygulaması bu kez TEKNOFEST için bir kez daha gündeme geldi. Atakum Kaymakamlığı İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü’nce hazırlanan ve Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce de okullara iletilen yazıda öğretmenlerden talep edilenler yer aldı.

Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Yürükcü imzasıyla okullara gönderilen yazıda, Samsun Valiliği’nin sosyal medya hesaplarından yapılan TEKNOFEST paylaşımlarının tüm kurum personelince takip edilmesi istenildi. Yazıda öte yandan, TEKNOFEST paylaşımlarının beğenilmesi ve “Mümkünse yorum yapılması” gerektiği de ifade edildi. Eğitimcilere yüklenen görevin yerine getirilip getirilmediğinin takibinin ise “Kurum müdürleri tarafından bizzat yapılması” istendi.