Avrupa şampiyonluğunu hazmedemeyenler kervanına Akit yazarı da katıldı

Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı, gericileri çıldırtmaya devam ediyor.

Avrupa şampiyonluğunu hazmedemeyenler kervanına Akit yazarı da katıldı

Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı’nı hedef alanlar kervanına Yeni Akit yazarı Ahmet Gülümseyen de katıldı. Gülümseyen, “Voleybolcuların ‘durumuna’ neden sevinemiyoruz?” başlığıyla yayımlanan yazısında “Toplumun ‘sinir’ uçlarıyla oynama ‘küstahlığını’ gösteriyorlar. Siz şimdi buna spor mu diyeceksiniz?” dedi.

Gülümseyen yazısında, “Bir spor takımı düşünün. Ne mahalle, ne de il veya ilçenizden de öte ülkenizi temsil etsin. Bu takım toplumun ‘ortak’ değerleriyle barışık olmasın. Ve siz o takıma ‘milli’ yakıştırması yapın. Halkın değerleriyle barışık-uyumlu olmayan sporcular ‘dövmeli-sapkın’ şeklinde yakıştırmaya muhatap olsunlar. Her şeyden önemlisi, yapılan spor, nüfusunun %99’u Müslüman denilen ülkede yer alsın ve yapılan faaliyetler Kur’an ve Sünnetle bağdaşmayacak şekilde gerçekleşsin. Bu sürecin adı da spor” ifadelerini kullandı.

Muhalefetin seçimden sonra voleybol takımına sığındığını savunan Gülümseyen, “Kendi güçleri, vizyonları, kapasiteleri, zekâları ve mertlikleriyle dövemedikleri iktidarı, kadın voleybolculara dövdürmeye çalışıyorlar. ” görüşünü savundu.