Fuat Oktay: Afetzedeler üzerinden siyaset yapmaya çalışanlara yazıklar olsun

Fuat Oktay, depremin ardından yaşanan süreci eleştiren siyasi parti ve olumları hedefine alarak " Afetzedeler üzerinden siyaset yapmaya çalışanlara yazıklar olsun" dedi.

Fuat Oktay: Afetzedeler üzerinden siyaset yapmaya çalışanlara yazıklar olsun

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, depremin ardından yaşanan süreci eleştiren siyasi parti ve olumları hedefine alarak ” Afetzedeler üzerinden siyaset yapmaya çalışanlara yazıklar olsun” dedi.

Oktay, “Havalimanıyla ilgili son derece çirkin bir şekilde siyasi amaçlı açıklama vardı ama biz ilk günden beri yapıyoruz. Hatay Havalimanı’nda da onarım devam ediyor. Havalimanıyla ilgili son derece çirkin bir şekilde siyasi amaçlı açıklama vardı ama biz ilk günden beri yapıyoruz. Hatay Havalimanı’nda da onarım devam ediyor. Devletin yapamayacağını bir belediye mi gelecek yapacak? Havalimanı yapacak? Siz kimsiniz? Afetzedelerin üzerinden siyaset yapmaya çalışanlara yazıklar olsun” dedi.

Oktay, şöyle konuştu:

“Havalimanını biz yapıyoruz kim tutuklarsa tutuklasın. Son derece seviyesiz. Kendileriyle görüşmem de de özellikle ifade etmeme rağmen son derece dikkatli davranılmasına rağmen çok basitce iddialarla siyaset yapılamaz.

Siz kimsiniz ne olduğunuz zannediyorsunuz. 85n milyondan farklı mısınız? Devletin yapamadığınız belediyeden gelen bir tane araç yapacak. Bu kadar mı acizleştiniz. Adana’da da gördük bunları. Siz kimsiniz havalimanındaki çalışmaları yapacaksınız.

Kimsenin nazıyla niyazıyla uğraşacak değiliz. İş makinelerini dışarıda bırakıyorsunuz diyorlar. Külliyen yalan. Burada 100 bin kişi emek veriyor. Nasıl birlik beraber oluruz diye destek vereceklerine.. Gidip orada birkaç araçla moloz toplayıp… Ona da biz davet ediyoruz. Afet zamanı.

İskenderun Limanı’nda bir yangın var. Yanıcı maddeler olduğu için yangın şiddetleniyor. Bir taraftan yangın söndürülmeye çalışılıyor. Bir an önce söndürülmesiyle alakalı itfaiye ekiplerini davet ediyoruz. Bunlardan sadece bir tanesi de İstanbul Belediyesi. Bunu da davet eden biziz. 40 tane aracın yarısından fazlası Adana Orman Müdürlüğü’nün. Birçok Belediye var yine. İstanbul Belediyesi’nin de var. Orada aracın fotoğrafını çekip, hem de drone ile çekip sonra biz söndürdük denmez. Bütün yüreğimizi açtık. Sizi ağırladık, bütün nezaketimizle. Zerre bilgi saklamadık. Bundan sonra bu tür yaklaşımlar… Ülkede seçim olabilir ama şu dönem siyaset yapma döneminde değiliz.

Her bir bölgede yüzleri demiyorum binlerce enkazın olduğu yerden bahsediyoruz. Tüm gücümüzle müdahale ediyoruz. Şimdi bunun üzerinden siyaset yapılmaz. Katkı sunacağınız bir şey varsa söylerseniz değerlendiririz. Her yaptığınız işi fotoğraf çekip paylaşırsanız sosyal medyadan milletimiz bunu ödetir size.

Dezenformasyon ile ilgili bir şey varsa bunun gereğini de yapacağız. Tüm bunları kınıyorum. Umarım bütün bunlar bugün itibariyle son bulur.”