RTÜK'ün ramazan dolayısıyla dizilerde yeme-içme sahnelerine yasak getirdiği iddia edildi

Oyuncu Emre Kınay, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, RTÜK'ün tüm dizilerde yeme-içme sahnelerini yasakladığını iddia etti.

RTÜK'ün ramazan dolayısıyla dizilerde yeme-içme sahnelerine yasak getirdiği iddia edildi

Oyuncu Emre Kınay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) bütün dizilerde yeme-içme sahnelerini yasakladığını iddia etti.

Kınay, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, RTÜK’ün tüm dizi yapımcılarına uyarı gönderdiğini, Ramazan dolayısıyla dizilerde yeme içme sahnelerine yasak getirildiğini öne sürdü.

Paylaşımında, “hani hiç kimsenin yaşam biçimine karışmazdınız?” diye soran Kınay, karara hiçbir yapımcı ve oyuncunun tepki göstermediğini dile getirdi.

Kınay paylaşımına, “RTÜK, yapımcılara uyarı göndermiş. 1 ay boyunca kahvaltı, yemek, su dahil içmek yasak sahnelerde… Mesela ölmek üzere olan adama müdahale sahnesi çekilecek… Su içiremezsiniz… Yoksa ceza şartı var… 4. Murat döneminden beter! Sesini çıkaran yapımcı da yok oyuncu ‘sanatçı?’ da yok! Ama herkes ‘laik’ demokrasiden yana? Hani hiç kimsenin yaşam biçimine karışmamıştınız? Yapımcı arkadaşlar? Sesiniz çıkmayacak mı? Bu kadar mı korkuyorsunuz? Ya siz siyasetçiler? Yetmez mi artık?” ifadelerini yazdı.

RTÜK BAŞKANI: SÖZ KONUSU DEĞİL

Kınay’ın söz konusu iddiasına ilişkin açıklama yapan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin ise ‘yemek sahnesi çekilmeyecek’ gibi bir yazının RTÜK tarafından gönderilmediğini ifade etti.