TKH: NATO ile işbirliği yapan, BOP'un eşbaşkanı olanlar İsrail'e karşı çıkamaz!

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) yayımladığı açıklamada "Dün İsveç'in NATO'ya katılımını onaylayan, Ortadoğu'da emperyalizmin attığı her adımı hevesle karşılayan, Büyük Ortadoğu Projesi'nin eşbaşkanı olmakla övünen Erdoğan'ın İsrail'e karşı çıkması beklenemez" ifadeleri kullanıldı.

TKH: NATO ile işbirliği yapan, BOP'un eşbaşkanı olanlar İsrail'e karşı çıkamaz!

Türkiye Komünist Hareketi (TKH), AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında söylediği sözlere dair bir açıklama yayımladı.

TKH’den yapılan açıklamada “İsrailli pilotların Konya’da eğitilmesini sağlayanların, İsrail ile her türlü ticari ve askeri sözleşmelere imza atanların, bugün Filistin konusundaki seslerinin yüksek çıkması hem bir manipülasyon hem de gerçekleri din kılıfı ile örtme girişimidir” ifadelerini kullanıldı.

“BOP eşbaşkanı olan Erdoğan, kimseyi kandırmasın” ifadeleri kullanılan açıklamada “Komünistler olarak çağrımız açıktır; NATO’ya, ABD’ye karşı olmadan İsrail’e karşı olamazsınız” denildi.

Türkiye Komünist Hareketi’nden yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

NATO ile işbirliği yapan, BOP’un eşbaşkanı olanlar İsrail’e karşı çıkamaz!

“Partisinin grup toplantısında İsrail’e karşı söylediği sözler Erdoğan’ın yeni bir “sahte van minüt” çıkışıdır. İsrail’in Filistin’e karşı yürüttüğü imha savaşına karşı kendi tabanının “gazını” almaya dönük açıklamalarıyla tanınan Erdoğan’ın bu sözleri boş ve anlamsızdır.

Dün İsveç’in NATO’ya katılımını onaylayan, Ortadoğu’da emperyalizmin attığı her adımı hevesle karşılayan, Büyük Ortadoğu Projesi’nin eşbaşkanı olmakla övünen Erdoğan’ın İsrail’e karşı çıkması beklenemez.

İsrailli pilotların Konya’da eğitilmesini sağlayanların, İsrail ile her türlü ticari ve askeri sözleşmelere imza atanların, bugün Filistin konusundaki seslerinin yüksek çıkması hem bir manipülasyon hem de gerçekleri din kılıfı ile örtme girişimidir.

NATO’ya, emperyalizme karşı çıkmadan İsrail’e karşı mücadele edemezsiniz. Filistin halkının mücadelesi emperyalizme karşı bağımsızlık mücadelesidir.

Büyük Ortadoğu Projesi İsrail’in güvenliği içindir. BOP eşbaşkanı olan Erdoğan, kimseyi kandırmasın.

Komünistler olarak çağrımız açıktır; NATO’ya, ABD’ye karşı olmadan İsrail’e karşı olamazsınız.

Ortadoğu’da din bezirganları ve işbirlikçiler değil, direnen halklar kazanacak.”