Tuzla'da fabrika yangını

Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde bir fabrikada çıkan yangına ekiplerin müdahalesi sürüyor. Yangın, rüzgarın da etkisiyle bitişikteki bazı fabrikalara ve ormanlık alana da sıçradı. İstanbul Valiliği, ilk belirlemelere göre ölü veya yaralı bulunmadığını bildirdi.

Tuzla'da fabrika yangını

İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde otomotiv yedek parçası üreten bir fabrikada henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Geniş bir alana kurulu fabrikada etkili olduğu belirtilen yangın nedeniyle bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Zaman zaman patlamaların da meydana geldiği yangın, rüzgarın da etkisiyle bitişikteki bazı fabrikalara ve ormanlık alana da sıçradı.

İstanbul’daki çok sayıda ilçe ile Kocaeli’den sevk edilen itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangının söndürülmesi için çalışmalar sürüyor.

İstanbul Valiliği, Tuzla’daki fabrika yangınına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Valilik, yangında ölü ya da yaralı bulunmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklama şöyle:

“18.06.2024 Salı günü saat 12.50 sıralarında Tuzla İlçesi Aydınlı Mahallesi Deri Sanayi Yolu Sokak’ta bulunan fabrikalar bölgesinde yangın çıkmıştır. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve AFAD KRBN ekibi sevk edilmiştir. Yangına itfaiye ekipleri müdahale etmektedir. Öte yandan, yangının ormanlık alana sıçramaması için gerekli tedbirler alınmaktadır. Yangında, ilk belirlemelere göre ölen ya da yaralanan bulunmamakta olup, gelişen süreçle ilgili bilgilendirme paylaşımları Valiliğimizce yapılacaktır.”