Ukrayna ordusu Belgorod'da sivil yerleşim birimini bombaladı

Gladkov yaptığı açıklamada Ukrayna ordusunun Oktyabrskiy yerleşim birimini bombalaması sebebiyle 4 sivilin öldüğünü, biri çocuk olmak üzere 12 kişinin de hastanede tedavi altına alındığını duyurdu.

Ukrayna ordusu Belgorod'da sivil yerleşim birimini bombaladı

Belgorod Valisi Gladkov Telegram kanalında yaptığı açıklamada, Ukrayna ordusunun Belgorod bölgesindeki Oktyabrskiy yerleşim biriminin bombalanması sonucu iki kişinin öldüğünü ve on kişinin de yaralandığını söyledi. Gladkov, “Ukrayna ordusu, Belgorod bölgesindeki Oktyabrskiy yerleşimini çok namlulu roketatar ile bombaladı. Büyük bir üzüntüyle iki kişi öldü” cümlelerini dile getirdi.
Gladkov açıklamasında, aralarında 8 yaşında bir çocuğun da bulunduğu 10 sivilin daha şarapnel parçaları sebebiyle yaralandığını ve hastaneye kaldırıldıklarını açıkladı.

Vali ayrıca, doğrudan isabet eden bir top mermisinin özel bir konutta yangına sebep olduğunu belirterek, “21 özel konut binasında camlar kırıldı, çatılar, cepheler ve çitler yıkıldı. Bir apartmanda birkaç dairenin camları kırıldı. Birkaç dükkanda da hasar tespit edildi. Ayrıca 23 araca şarapnel parçaları isabet etti” dedi.

Vali Vyaçeslav Gladkov daha sonra yaptığı açıklamada, tarafından Belgorod Bölgesine yapılan bombardıman sonucu hayatını kaybeden sivillerin sayısı önce üçe, ardından dörde yükseldiğini açıkladı.
İki bombardıman sonucunda biri çocuk olmak üzere 12 kişi hastanelerde tedavi altına alındığı belirtildi.