İnce'nin 'apoletlerini sökeceğim' dediği Metin Temel'in eşi nereye atandı?

24 Haziran öncesinde Erdoğan'ın konuşmasını alkışlayan, Muharrem İnce'nin ''Apoletlerini sökeceğim'' dediği 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'in eşi Yargıtay'a atandı

İnce'nin 'apoletlerini sökeceğim' dediği Metin Temel'in eşi nereye atandı?

24 Haziran öncesinde Erdoğan’ın konuşmasını alkışlayan, Muharrem İnce’nin ”Apoletlerini sökeceğim” dediği 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel’in eşi Yargıtay’a atandı.

İş yoğunluğu nedeniyle atamaların beklendiği Yargıtay ve Danıştay’da söz konusu atamalar dün gerçekleşti.

24 Haziran seçimleri öncesinde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında polemik konusu haline gelen 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel’in eşi de atanan isimlerden biri oldu. Erdoğan’ın konuşmasını alkışlaması nedeniyle İne tarafından eleştirilen ve ”Apoletlerini sökeceğim” denilen Metin Temel’in eşi Ferhan Temel Yargıtay’a atandı.

Söz konusu atamayı gündeme getiren OdaTV yazarı Müyesser Yıldız, ”Eşinin Yargıtay üyeliğine seçilmesiyle bir anlamda hem hedefteki komutana, hem de Muharrem İnce ve Temel’i eleştirenlere yeni bir mesaj verilmiş oldu” şeklinde değelendirdiği yazısında şu ifadeleri kullandı:

”Yeni Yargıtay üyesi Ferhan Temel 1963 doğumlu. 1984 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Temel, göreve Kayseri hakim adayı olarak başladı. Kars Aralık Cumhuriyet Savcılığı ve Kayseri Tomarza Hakimliğinin ardından da Yargıtay 3. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimliği yaptı.

25 Mart 2016 kararnamesi ile Yargıtay Tetkik Hakimliğinden Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanlığı’na atanan Temel, dünkü kararnameyle yeniden Yargıtay’a, ama bu defa üye olarak döndü.

Hulusi Akar’ın Milli Savunma Bakanlığı’na atanması üzerine komuta kademesinin yeniden şekillendirilmesi çalışmaları sırasında İsmail Metin Temel’in Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na getirilme ihtimalinden söz edilmişti. Bu gerçekleşmedi, ama eşinin Yargıtay üyeliğine seçilmesiyle bir anlamda hem hedefteki komutana, hem de Muharrem İnce ve Temel’i eleştirenlere yeni bir mesaj verilmiş oldu.”