Erdoğan mezuniyet töreninde konuştu: Gerektiğinde güç kullanmaktan çekinmiyoruz

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan subay ve astsubay mezuniyet töreninde konuştu.

Erdoğan mezuniyet töreninde konuştu: Gerektiğinde güç kullanmaktan çekinmiyoruz

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan subay ve astsubay mezuniyet töreninde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Gabar’da Cudi’de bu mücadeleyi sürdüren evlatlarımızı şehadete yürüyen evlatlar olarak görüyorum.”

”Türkiye bölgemizdeki ve dünyadaki pek çok devlet gibi sonradan kurulmuş bir devlet değildir. Kardeşlerim unutmayın, bu devlet bir kabile devleti değildir, tarihe mal olmuş bir devlettir.”

”Sınırlarımız boyunca oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun batı ayağını tümüyle kırdık. İnşallah bu koridorun doğu ayağını da halen devam eden müzakerelerin ardından kırdığımızda gerçekten büyük bir oyunu bozmuş olacağız.”

”Binlerce kilometre uzaklıktaki ülkelerini korumak için masum-terörist ayrımı yapmadan milyonlarca insanı öldürenlere demokrasi havarisi muamelesi yapıyor, bizi savaş suçlusu gösteriyorlar.”

‘İSPANYA’DA, FRANSA’DA BENZER İŞLEMLER YAPILIYOR’

”Türkiye vatandaşlarından şehitler verirken, kendi konforlu dünyalarından bize ahkam kesenlerin sözüne göre hareket edecek değiliz.”

”İspanya’dan Fransa’ya kadar benzer işlemler yapılırken sesleri çıkmayanlar, konu Türkiye olunca ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Bu tavır, söz konusu çevrelerin demokratlıklarından değil, ülkemize olan husumetlerindendir.”

‘GEREKTİĞİNDE GÜÇ KULLANMAKTAN ÇEKİNMİYORUZ’

”Ülkemizin güvenlik öncelikleri neyi gerektiriyorsa milletimizin geleceği için hangi adımı atmamız icap ediyorsa ona göre davrandık, ona göre davranacağız. Eğer S400 almamız gerekiyorsa onun için aldık. Siyaseti ve demokrasiyi ihmal etmeden, ama gerektiğinde de güç kullanmaktan çekinmeden yolumuza devam ediyoruz.”

”Hem masadaki hem sahadaki mücadelemizi en küçük bir gevşemeye, en küçük bir rehavete müsaade etmeden, bayrağın sonraki nesillere devredene kadar sürdüreceğiz.”

‘ARTIK MASADAYIZ’

”Sayın Putin ile bunları konuştuk, Sayın Trump ile de bunları konuşacağız. Biz artık masadayız. Hem masadaki, hem sahadaki mücadelemizi sürdüreceğiz.”

”Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin olmadığını söyleyen zavallılar var, bizim sondaj gemilerimizin üzerindeki devasa albayrağımızı tanımayacak kadar zavallı, bizim gemilerimiz kiralık değil”

”Milletin parasını dağa gönderenlere seyirci kalmayacağız. Kim terör ile el ele olursa, milletin bize verdiği yasal yetkiyi sonuna kadar kullanacağız.”

”Bunlara seyirci kalanlar gaflet içerisindedir. Günü geldiğinde elbette tüm pazarlıklar, ortaklıklar belgeleriyle ortaya dökülecektir.”