İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan ölü bulunan 'Beyaz Miğferler'in kurucusu hakkında açıklama

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan eski İngiliz istihbarat subayı'nın ölümüyle ilgili açıklamada, "Kesin ölüm sebebinin tespiti için otopsi ve diğer işlemler Adli Tıp Kurumu'nda devam etmektedir" denildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan ölü bulunan 'Beyaz Miğferler'in kurucusu hakkında açıklama

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan Suriye’de faaliyet gösteren Beyaz Miğferler’in kurucusu eski İngiliz istihbarat subayı James Gustaf Edward Le Mesurier’in ölümüyle ilgili açıklamada, “Kesin ölüm sebebinin tespiti için otopsi ve diğer işlemler Adli Tıp Kurumu’nda devam etmektedir” denildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Karaköy’de ölü bulunan Beyaz Miğferler’in kurucusu hakkında basın açıklaması yapıldı.

Savcılıkça yapılan açıklamada, James Gustaf Edward Le Mesurier’in ölüm olayı ile ilgili olarak yerli ve yabancı basında çıkan haberler nedeniyle bilgilendirmenin yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“11 Kasım 2019 tarihinde sabah saat 05:30 sıralarında James Gustaf Edward Le Mesurier’in Beyoğlu Hamam Sokak girişinde ölü olarak bulunduğu bildirilmiştir. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerine derhal intikal etmiş ve gerekli güvenlik önlemlerini almıştır. Hemen akabinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı nöbetçi Cumhuriyet Savcısı olay yerine giderek soruşturma işlemlerine başlanmış ve kesin ölüm sebebinin tespiti için ölen şahsın İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na naklini sağlamıştır. Şahsın kesin ölüm sebebinin tespiti için otopsi ve diğer işlemler İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nda devam etmektedir. Olay yeri civarındaki kamera kayıtlarının temini ve inceleme çalışmaları yapılmaktadır.”