Aktroll Tuğrul Selmanoğlu ve Fatih Tezcan partilerinden 'Abdulhamit Gül'ü hedef aldı

Aktroller arasından en bilinenlerden Tuğrul Selmanoğlu ve Atatürk düşmanlığıyla bilinen yorumcu Fatih Tezcan, Saadet Partisi yöneticisi Ali Aktaş üzerinden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ü hedef aldı.

Aktroll Tuğrul Selmanoğlu ve Fatih Tezcan partilerinden 'Abdulhamit Gül'ü hedef aldı

Tuğrul Selmanoğlu, Saadet Partili Ali Aktaş’ın geçmiş paylaşımlarının ekran görüntüsünü paylaşarak, “Bu tweetler Fetö’nün ne mal olduğunun anlaşılmasında sonra atılmış… Aleni bir şekilde bir terör örgütüne danışmanlık hizmeti vermiş, halen aramızda dolaşıyor, Saadet Partisinde siyaset yapıyor” diye yazdı.

Aktaş ise Tuğrul Selmanoğlu’na verdiği yanıtta, “Trol bey! Öyle olmaz o tweetlerin devamını da paylaşacaksın. Ki beyin ve muhakeme sahibi olup analiz yapabilen insanlarla senin gibi borazanlar arasındaki farkı herkes görsün” ifadelerini kullanarak, attığı tweetler devamındaki ekran görüntülerini paylaştı.

Fatih Tezcan ise bunun üzerine, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Ali Aktaş’ın eski arkadaşlığına bir göndermede bulundu. Tezcan, “Bunun özrü kabahatinden büyük! Darbeden 12 gün önceki FETÖ twitleri sorulunca ‘F.Gülen mücadelesine Türkiye’de devam etmeli!’ dediği twitleri yayınlıyor! Panik yaptı kendini ele veriyor! Bugün seni koruyup Gül gibi geçindiklerin yarın kaybolup gidince nereye kaçacaksın bakalım…” dedi.

“HEDEFİNİZİN BAKAN BEY OLDUĞUNU BİLİYORUM”

Tezcan’ın “Gül” kelimesinin baş harfini büyük yazması, Adalet Bakanı’na bir gönderme olarak fark edildi.

Ali Aktaş ise, Tezcan’a çok sert bir yanıt verdi.

Aktaş, “Hiç bir yere kaçmıyorum ulan! Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile olan eski arkadaşlığım üzerinden hedefinizin bakan bey olduğunu biliyorum. Kendisi ile uzun yıllardır görüşmedim. Ve arkadaşım suçum olursa bana arka çıkacak karaktersiz biri değildir. Sizler aynaya bakmalısınız” derken, “Ancak hainler ve vehm içinde bulunanlar korkar. Hodri meydan” diye belirtti.

ABDÜLHAMİT GÜL, MÜGE ANLI’YI ELEŞTİRMİŞTİ

Öte yandan, Abdulhamit Gül, son olarak ATV’de Müge Anlı’nın programında Aleyna Çakır’ın ölümüne ilişkin yapılan yayını eleştirmişti.

Gül, şunları söylemişti.

“Böyle önemli bir konuda saygıyla süreci beklemek lazım. Bir TV programcısı değildir savcı. Savcı adaleti yerine getirmeye çalışan bir yargı mensubudur. Hakim öyledir. Varsa bir delilin arkadaş yeri adliyedir karakoldur. Gidip adliye ve karakola konuşacaksın” dedi.