Şırnak Barosu Başkanı: Zırhlı araçların mahalle ve sokaklardan çekilmeleri gerekir

Şırnak Barosu Başkanı Rojhat Dilsiz, zırhlı araçların çocukların yaşam alanlarından çekilmesi gerektiğini söyledi. Dilsiz '' "Zırhlı araçların mahalle ve sokaklardan çekilmeleri gerekir. Artık yüreğimizin yanmaması için bu araçların çocuklarımızın bulundukları alanları terk etmesi gerekir” dedi.

Şırnak Barosu Başkanı: Zırhlı araçların mahalle ve sokaklardan çekilmeleri gerekir

Zırhlı aracın ölümüne neden olduğu Miraç Miroğlu’nun ailesine taziye ziyaretinde bulunan Şırnak Barosu Başkanı Rojhat Dilsiz, zırhlı araçların çocukların yaşam alanlarından çekilmesi gerektiğini söyledi.

Şırnak Barosu, İdil’in Turgut Özal Mahallesi’nde zırhlı aracın ezerek katlettiği 7 yaşındaki Miraç Miroğlu’nun ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu. Taziyenin kurulduğu Sosyal Konutlar Camisi’nde gerçekleştirilen ziyarette konuşan Şırnak Barosu Başkanı Rojhat Dilsiz, savcıyla görüştükleri bilgisini vererek, soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

10 YILDA 36 KİŞİ ÖLDÜ

Dilsiz, “Zırhlı araçların mahalle ve sokaklardan çekilmeleri gerekir. Artık yüreğimizin yanmaması için bu araçların çocuklarımızın bulundukları alanları terk etmesi gerekir” dedi. Dilsiz, soruşturmanın takipçisi olacaklarını belirterek, “Elimizden ne gelirse yapacağız. Şırnak Barosu olarak savunmaya hazırız. Hukuksal olarak gerçeğin ortaya çıkması için çaba içerisinde olacağız. Son 10 yılda 36 kişi bu şekilde öldürüldü. Bu son 3 yılda da birçok insanın zırhlı araçlardan zarar gördüğünü biliyoruz. Hepimizin yüreği yandı. Bizler bunun önünde durmazsak, bu olayları engelleyemeyiz” diye konuştu.