TKH: SADAT kapatılsın!

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) tarafından yapılan açıklamada, ''SADAT'ın amacı Türkiye Cumhuriyeti’ni bağımsızlığını ortadan kaldırıp kurulacak bir İslâm devleti federasyonunun parçası haline getirmektir. SADAT soruşturulmalı, kapatılmalı ve kurdukları örgütlenmeler dağıtılmalıdır'' denildi.

TKH: SADAT kapatılsın!

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) tarafından yayımlanan basın açıklamasında, ”Şirket faaliyeti adı altında siyasi iktidar ve devlet tarafından açık ya da örtülü destek aldığı alenileşen bu paramiliter örgütün silahlandığı, eğitim kampları kurduğu iddialarına karşı Meclis’te verilen önergelerin yanıtsız savcılıkların ise suskun kalması dikkatleri çeken bir durumdur. SADAT’ın korunup kollanmasına son verilmelidir” denildi.

”SADAT kapatılsın!” başlıklı TKH açıklamasında, ”İslâm konfederasyonu hayallerini açık olarak ortaya koyan bir paramiliter örgütlenmenin ülkemiz anayasası ile de uyumlu olmadığı beyanlarından bellidir! Bu nedenlerden dolayı SADAT soruşturulmalı, kapatılmalı ve kurdukları örgütlenmeler dağıtılmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

”AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski bir başdanışmanı tarafından şirket olarak kurulan SADAT isimli tartışmalı örgütlenme hakkındaki iddialar ciddidir.

Geçtiğimiz yıllarda da AKP iktidarı ile ilişkileri ve karanlık tarafları konu olan SADAT A.Ş., bu sefer de İslâm Konfederasyonu talebi, “suikast tekniği” ve “gayri nizami harp” eğitimleri, Tokat ve Sivas’ta kurulduğu iddia edilen silahlı eğitim kampları ile gündeme gelmiştir.

SADAT açık bir şekilde büyük bir İslâm devletleri konfederasyonu istediğini ilan etmiş, bunun haritasını bile çizmiş, hatta bakanları ve cumhurbaşkanı dahi olması gerektiğini söylemiştir. SADAT’ın amacı ticari bir şirket faaliyetinin ötesinde bir faaliyet olarak durmaktadır. SADAT tabiri caizse IŞİD zihniyetli bir yapılanmadır. Amacı Türkiye Cumhuriyeti’ni bağımsızlığını ortadan kaldırıp kurulacak bir İslâm devleti federasyonunun parçası haline getirmektir.

Şirket faaliyeti adı altında siyasi iktidar ve devlet tarafından açık ya da örtülü destek aldığı alenileşen bu paramiliter örgütün silahlandığı, eğitim kampları kurduğu iddialarına karşı Meclis’te verilen önergelerin yanıtsız savcılıkların ise suskun kalması dikkatleri çeken bir durumdur. SADAT’ın korunup kollanmasına son verilmelidir.

Son olarak SADAT’ın suikast tekniği ve gayri nizami harp eğitimleri verdiği basına yansımıştır. Adı konulan eğitimlerin ne için, kime karşı, ne zaman kullanılacağı büyük bir soru işaretidir. Siyasi cinayet ve halk katliamlarının ülkemiz tarihindeki örnekleri orta yerde dururken gladio benzeri, paramiliter ve askeri bir örgütlenmenin basit bir ticari faaliyet olarak görülmesi mümkün değildir!

Kaldı ki “siyasi suikast” ve “gayri nizami harb” eğitimi ticareti faaliyet sayılabilir mi?

SADAT’ın, yeri geldiğinde bu “faaliyetleri’ ülkemizde kullanmayacağının garantisi yoktur!

İslâm konfederasyonu hayallerini açık olarak ortaya koyan bir paramiliter örgütlenmenin ülkemiz anayasası ile de uyumlu olmadığı beyanlarından bellidir!

Bu nedenlerden dolayı SADAT soruşturulmalı, kapatılmalı ve kurdukları örgütlenmeler dağıtılmalıdır.

Türkiye Komünist Hareketi”