Suriyeli ailenin evi dördüncü kez yandı: Kundaklama şüphesi!

Bursa’da Suriyeli bir ailenin yaşadığı ev bir haftada dördüncü kez yandı.

Suriyeli ailenin evi dördüncü kez yandı: Kundaklama şüphesi!

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde Suriyeli bir ailenin yaşadığı ev bir haftada dördüncü kez yandı. Görgü tanıklarının verdikleri ifadeler ise olayın kundaklama eylemi olduğunu gösteriyor.

Olay, akşam saat 20.30 sıralarında Yıldırım ilçesi Şükraniye Mahallesi Şevketiye Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, Suriyeli Ali Ahmet ve 6 kişilik ailesinin yaşadığı bodrum kattaki dairede yangın çıktı. Binadan alevler yükseldiğini gören komşuları, itfaiye ve polisi aradı. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangın söndürmek için çalışma başlatırken, polis de çevre güvenliğini aldı. İtfaiye ekipleri, bir koltuğun yandığı evdeki yangını büyümeden kontrol altına alarak söndürdü.

Görgü tanığı: Cam şişe atıldı

Polis ekiplerinin yaptıkları incelemede aynı evin bir hafta içinde dördüncü kez yandığı ve yanan malzemelerin çatıya çıkarıldığı tespit edildi. Bir görgü şahidi, polise verdiği ifadede sokaktan geçen birinin binanın bodrum katına cam şişe attığını ve ardından yangının başladığını belirtti.

Evden taşınmak isteyen Suriyeli aile, sağlam kalan eşyalarını taşımak için polisten güvenlik tedbiri alınmasını istedi. Yangınla ilgili inceleme başlatıldı.