Ataşehir Belediyesi'nden operasyon sonrası ilk açıklama

Bir ihale dosyasıyla ilgili yapılan soruşturma kapsamında CHP'li Ataşehir Belediyesi'nin beş personelinin gözaltına alındığı ve ifade verdiği ortaya çıkmıştı.

Ataşehir Belediyesi'nden operasyon sonrası ilk açıklama

Bir ihale dosyasıyla ilgili yapılan soruşturma kapsamında CHP’li Ataşehir Belediyesi’nin beş personelinin gözaltına alındığı ve ifade verdiği ortaya çıkmıştı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bir ihale dosyasıyla ilgili ihbar üzerine başlattığı soruşturma kapsamında adliyeye götürülen Ataşehir Belediyesi personeli ile ilgili Ataşehir Belediyesi’nden gelen “Kamuoyuna Duyuru” başlıklı basın bülteni şöyle:

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bir ihale dosyasıyla ilgili ihbar üzerine başlattığı soruşturma kapsamında, 5 personelimiz savunmaları alınmak üzere Adliye’de hazır edilmişlerdir. İfadelerin alınmasıyla birlikte, mevcut deliller dikkate alınarak personelimiz serbest bırakılmıştır.

Söz konusu ihale kapsamında, personelimiz 14.05.2018 tarihinde de aynı dosya ile ilgili ifadelerini vermişlerdir.

Yargı sürecinin devam ediyor olması ve herhangi bir yargı merciini etkilememek adına ayrıntılara girmeden, soruşturma dosyasının takipçisi olduğumuzu, ihale sürecinde kamu yararı gözetilerek Kamu İhale Kurumu kararları uyarınca ihalenin sona erdirildiğini ve adaletin tesisi bakımından Ataşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen gerekleri yerine getirdiğimizi ve getireceğimizi bildiririz.