İmamoğlu'nun İSBAK Genel Müdürlüğüne atadığı isim AKP'li çıktı...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun belediye iştiraki olan İSBAK'ın başına getirdiği Bahaddin Yetkin AKP'den aday adayı olmuş, Ayasofya için "ibadete açılsın" demiş...

İmamoğlu'nun İSBAK Genel Müdürlüğüne atadığı isim AKP'li çıktı...

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün yaptığı toplantıda İBB üst yönetimini kamuoyuna tanıttı. Yöneticiler arasında yer alan biri isim ise AKP’li geçmişi ve gerici çizgisiyle dikkat çekti.

AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın belediye başkanlığı döneminde Şanlıurfa Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapan M. Bahaddin Yetkin, İstanbul Büyükşehir Belediye şirketi İSBAK A.Ş.’ ye (İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş.) Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak atandı.

Yetkin’in 2011 Genel Seçimlerinde AKP’den Şanlıurfa Milletvekilliği için aday adayı olduğu öğrenildi. Yetkin, 12 Haziran 2011 tarihli seçim öncesi aday adaylığı açıklamasında şu ifadeleri kullanmış:

“Sivil toplum Örgütü hizmetlerine verdiğim önemle, yoğun tempolu iş hayatımın yanı sıra Şanlıurfa Genç MÜSİAD Yürütme kurulu üyeliği ve Teşkilatlanmadan sorumlu Başkan yardımcılığı konumunda 2004 yılı ile 2007 yılları arasında hizmet verdim.
Siyasal alanda 2005 2006 yılları arasında AK Parti Şanlıurfa Gençlik kolları Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüm.
Şu andan itibaren AK PARTİ Şanlıurfa Milletvekili aday adayı olduğumu saygıdeğer milletimin önünde ilan ediyorum.”

‘AYASOFYA’ ÇAĞRISI YAPMIŞ: BİR KAFİR ÇIKIYOR…

AKP’ye yakın patron örgütü MÜSİAD’ın yönetiminde de görev aldığı görülen Yetkin’in Ayasofya Müzesi’nin cami olarak ibadete açılması için yapılan sosyal medya kampanyasına da “Milyonlarca müslüman diyoruz. Hiç bir hükmümüz yok. Kendi toprağımızda kapatılan camimizi açamıyoruz. Ama dünyanın bir ucundan bir kafir çıkıyor, Ayasofya’nın kapalı oluşundan kendine bir umut çıkarıyor. Ayasofya bir camiden çok daha ötedir.” ifadeleriyle destek verdiği ortaya çıktı.