Ümit Özdağ: Süreç olumlu, bir görüşme daha yapacağız

Ümit Özdağ, 28 Mayıs Seçimi için kararlarının henüz kesinleşmediğini bu akşam Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme daha yapacaklarını açıkladı.

Ümit Özdağ: Süreç olumlu, bir görüşme daha yapacağız

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci turuna ilişkin Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile tekrar bir görüşme yapacaklarını söyledi.

Görüşmelerin olumlu devam ettiğini aktaran Özdağ, kararlarının nihai sonuca ulaşması durumunda yarın saat 11.00’de Kılıçdaroğlu ile birlikte bir açıklama yapmayı planladıklarını bildirdi.

Özdağ’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bir toplantı daha yapacağız.Akşam Kılıçdaroğlu ile tekrar görüşeceğiz. Sığınmacıların dönüşünün teminin konuşulacak. Olumlu gelişen süreci son aşamada da olumlu gerçekleştireceğimizi düşünüyoruz.”

Cumhurbaşkanı Seçimi’nin 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen ilk turunda Sinan Oğan’ı aday olarak çıkaran Ata İttifakı bileşenlerinden Adalet Partisi, seçimlerin ikinci turunda Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini bildirdi.

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, partisinin kararını “Demokrasinin devam etmesi için Adalet Partisi olarak kararımızı verdik. Genel İdare Kurulu toplantıda sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na destek kararı çıktı” sözleriyle açıklamıştı.

Seçimin ilk turunda seçmenin yüzde 5,2’sinin oyunu alan Sinan Oğan ise seçimin ikinci turunda daha önce sık sık sert eleştirilerde bulunduğu Cumhur İttifakı’ndan yana tutum alarak AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek açıkladı.

Ata İttifakı’nı oluşturan diğer siyasi partiler Ülkem, Doğru ve Türkiye İttifakı ise seçimlerin ikinci turu için herhangi bir karar açıklamadı.