Gazi Mahallesi'nde yaşanan çocuk tacizine tepki

İstanbul Gazi Mahallesi'nde 12 yaşında bir kız çocuğunun bir market sahibi tarafından taciz edildiği öğrenildi.

Gazi Mahallesi'nde yaşanan çocuk tacizine tepki

İstanbul Sultangazi Gazi Mahallesi’nden yaşanan bir taciz iddiası üzerine ortaya çıkan tabloya tepkiler büyüyor.

Haber portalımıza aktarılan bilgilere göre olay ve devamı şu şekilde gerçekleşti. 16 Nisan günü alışveriş yapmak için Aziz Gıda adlı markete giren 12 yaşındaki bir kız çocuğu market sahibi tarafından tacize uğradı. Tacize uğrayan kız çocuğu marketten kaçtıktan sonra ailesine durumu anlattı. Ailesi Aziz Gıda Market’e giderek olaya ilişkin kamera görüntülerini izlemek istedi fakat market sahibi kameraların çalışmadığını söyleyerek aileyi yanıtsız bıraktı. Olayın takipçisi olan aile yakınlardaki bir bilgisayarcıdan marketin güvenlik kameralarının ve kutusunun 2 gün önce değiştirdiğini öğrendi. Bunun üzerine aile polise başvurup gereğinin yapılmasını istedi.

Sonrasında gözaltına alınan market sahibinin savcılık karşısına çıkarılıp serbest bırakıldığı öğrenildi.

Bu durum üzerine mahallede tepkilerin arttığı ve bu akşam saat 20:00’da adı geçen marketin önünde bir protesto yapılacağı edinilen bilgiler arasında.

İKD’DEN ÇAĞRI: ÇOCUK İSTİSMARINA GEÇİT VERMEYECEĞİZ!

İlerici Kadınlar Derneği (İKD) de konu ile ilgili bir paylaşımda bulunarak “Gazi Mahallesi’nde Aziz Gıda Market sahibinin bir çocuğu istismar ettiği ve gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı ortaya çıktı. Kabul etmiyoruz, çocuklarımıza sahip çıkıyoruz! Saat 20’de Sultangazi Aziz Gıda Market önündeyiz!” açıklamasında bulundu.

TACİZCİ ŞİKAYETTE BULUNDU GAZİ MAHALLESİ MUHTARI GÖZALTINA ALINDI

Konuyu öğrenen ve sosyal medya üzerinden tepkisini gösteren Gazi Mahallesi Muhtarı Ümit Doğan’ın tacizci market sahibi tarafından şikayet edilmesi üzerinden gözaltına alındığı ve sonrasında serbest bırakıldığı ortaya çıktı. Muhtar Ümit Doğan durumu sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyu ile paylaştı ve “Gazi Polis Merkezimizde ifademizi verdik. Çocuk cinsel taciz olayları kırmızı çizgimizdir. Toplumun hassas konuları hakkındaki haklı mücadelemiz sonuna kadar sürecektir. Amacımız toplumu suça teşvik etmek değildir. Saygılarımla…” açıklamasında bulundu.